Ингиант DHK350-3-15A Прстен за лизгање низ отворот за индустриски машини
Краток опис:
Детали за производот
Ознаки на производи
Ingiant DHK350-3-15A Лизгачки прстен низ отворот за индустриски машини,
Спецификација
DHK350-3-15A
Главните параметри
Број на кола 3 Работна температура „-40℃~+65℃“
Номинална струја 15A, може да се прилагоди Работна влажност <70%
Номинален напон 0~240 VAC/VDC Ниво на заштита IP54
Отпорност на изолација ≥1000MΩ @500VDC Материјал за куќиште Алуминиумска легура
Јачина на изолација 1500 VAC@50Hz, 60s, 2mA Електричен контактен материјал Скапоцен метал
Динамичка варијација на отпорот <10MΩ Спецификација на жица за олово Обоена тефлонска изолирана и конзервирана флексибилна жица
Брзина на ротација 0~600 вртежи во минута Должина на жица за оловно ... 500мм + 20мм
Стандарден цртеж на контурата на производот
опис-на-производ1
Поднесена апликација
• Опрема за изложби/изложување
• Машини за пакување / завиткување
• Системи за ракување со полупроводници
• Индустриска машинерија
• ротациони индексни табели
• Опрема за контрола на процеси
• Куполи за тешка опрема или калеми за кабли
• Осветлување за итни случаи, роботика Машини за палетизирање, опција
• Медицинска опрема | ротациони сензори, осветлување за итни случаи, роботика
• Минијатурни калеми за кабел
опис-на-производ2
опис-на-производот3
опис-на-производот4
Нашата предност
1. Предност на производот:
· Уникатни перформанси за обработка на сигнали со минимален шум во електричните кола
· Тесно пакување за да се вклопи во најсложените просторни ограничувања
· Целосно компатибилен со аналогни и TTL сигнали за ниво на контрола
· Прецизни топчести лежишта за долг век на траење
· Достапни се запечатени единици, IP67 опционално
· Робусна анодизирана алуминиумска конструкција
· Достапно со Ethernet
· Брза испорака
Фабричка сцена
опис-на-производот5
опис-на-производот6
опис-на-производот7Спецификација
DHK350-3-15A
Главните параметри
Брзина на ротација 0~600 вртежи во минута Должина на водечка жица 500 mm + 20 mm