Ингиант DHK012-12-10A лизгачки прстен низ отворот за машини за затварање
Краток опис:
Детали за производот
Ознаки на производи
Спецификација
ДХК012-12-10А
Главните параметри
Број на кола 12 канали Работна температура „-40℃~+65℃“
Номинална струја 10А Работна влажност <70%
Номинален напон 0~240 VAC/VDC Ниво на заштита IP54
Отпорност на изолација ≥1000MΩ @500VDC Материјал за куќиште Алуминиумска легура
Јачина на изолација 1500 VAC@50Hz, 60s, 2mA Електричен контактен материјал Скапоцен метал
Динамичка варијација на отпорот <10MΩ Спецификација на жица за олово Обоена тефлонска изолирана и конзервирана флексибилна жица
Брзина на ротација 0~600 вртежи во минута Должина на жица за оловно ... 500мм + 20мм
Стандарден цртеж на контурата на производот
опис-на-производ1
Поднесена апликација
опис-на-производ2
опис-на-производот3
опис-на-производот4
Нашата предност
Фабричка сцена
опис-на-производот5
опис-на-производот6
опис-на-производот7Спецификација
Главните параметри
Номинална струја 10A Работна влажност <70%
Брзина на ротација 0~600 вртежи во минута Должина на водечка жица 500 mm + 20 mm