DHS060-21-1S Ingiant RF хибриден лизгачки прстен 1 канален RF + 21 канален сигнал за напојување со дијаметар од 60 mm
Краток опис:
Карактеристики на производот за RF хибридни лизгачки прстени:
температурен опсег од -40℃~+85℃;
Автоматизирано производство на клучни јазли, со исклучително висока сигурност и конзистентност;
Компактен дизајн на структурата, непречено работење и низок вртежен момент;
Детали за производот
Ознаки на производи
DHS060-21-1S
Главните параметри
Број на кола
21
Работна температура
„-40℃~+65℃“
Номинална струја
може да се прилагоди
Работна влажност
<70%
Номинален напон
0~240 VAC/VDC
Ниво на заштита
IP54
Отпорност на изолација
≥1000MΩ @500VDC
Материјал за куќиште
Алуминиумска легура
Јачина на изолација
1500 VAC@50Hz, 60s, 2mA
Електричен контактен материјал
Скапоцен метал
Динамичка варијација на отпорот
<10MΩ
Спецификација на жица за олово
Обоена тефлонска изолирана и конзервирана флексибилна жица
Брзина на ротација
Должина на жица за оловно ...
500мм + 20мм
Цртеж на производот:
DHS075-35